Ošetrenie akné STOP

akne

 

Akné a jeho liečba patria medzi najčastejšie kožné ochorenia vôbec. Prečo sa jeho výskyt natoľko rozšíril, je otázkou veľa faktorov. Čo však zaujíma každého pacienta je, čo na akné pomáha a ako sa ho zbaviť. U väčšiny foriem akné postačuje lokálna liečba. Pre závažnejšie prípady existuje aj celková liečba antibiotikami.


 

    Akné nie je len kozmetický problém, ktorý vás trápi pri každom pohľade do zrkadla a znervózňuje vždy, keď máte niekde ísť bez makeupu. Množstvo ľudí hľadá okrem liečby spôsob, ako akné prekryť, aby bolo čo najmenej viditeľné. Často tak siahnu po ťažkých makeupoch, ktoré stav pleti zhoršia, pretože póry ešte viac upchajú. V prípade, že si želáte zakryť nedokonalosti pleti, vyrážky a zapálené fľaky, radšej voľte ľahší krycí prípravok s obsahom účinných látok napr. aj Acne Soft krycí vodeodolný make-up na pleť s akné od SynCare ktorý sa dá zakúpiť aj u nás v salóne. 


kozmetika11

Akné je typické pre pubertálny vek, ale nezriedka postihuje už aj malé deti a dospelých. Najväčším problémom je, keď sa liečba akné odsúva. Najmä rodičia dospievajúcich si myslia, že je to normálne a vyrážky sa časom stratia. 


 

Pamätajte si, akýkoľvek prejav akné je znakom toho, že niečo nefunguje. Preto by ste sa týmto problémom mali zaoberať. Bez ohľadu na vek a pohlavie. Liečba akné by sa mala začať už pri objavení prvých príznakov, ku ktorým patria čierne a biele bodky, tzv. otvorené a zatvorené komedóny.

Liečba akné je založená na znížení produkcii mazu, urýchlení obnovy buniek, odstránení bakteriálnej infekcie a zápalu. Správne zvolená dermatokozmetika môže byť výborným doplnkom v liečbe akné. Práve firma SynCare s ktorou spolupracujeme ma rad výrobkov práve pre tento typ pleti, preto sme veľmi radi že vieme ľuďom pomôcť s výberom za rozumnú cenu. Máme dostupné aj vzorky zdarma pre našich klientov.


 

Jednou zo základných chýb liečby akné je používanie príliš vysušujúcich a agresívnych prípravkov. Vyrážky je síce dobré „vysušiť“, ale nie doslovne. Kožný maz existuje preto, aby premastil kožu. A ak tá je nadmerne suchá po použití vysušujúcich prípravkov, aj produkcia mazu sa zvýši. Čo je presný opak toho, čo potrebujete dosiahnuť.

Čistenie môžete začať použitím gélu Čistiaci gél anti akné alebo čistiace mlieko. Jemne čistí pokožku a zbavuje pleť nadbytočného mazu. Pleť následne dočistite micelárnou vodou Tonikum anti akné, ktorá zbaví pokožku aj posledných zvyškov nečistôt a pripraví pleť na nanesenie krému, vhodného pre daný typ pokožky. 


 

Domáce ošetrovanie = určite nie ! 

Celkom nevhodné je neodborné vytláčanie akné. Ak to neviete, ľahko zatlačíte maz ešte hlbšie. A aj keď si myslíte, že ste si pomohli a infikovaný obsah vytlačili, nemusí to byť celkom pravda a vyrážka sa miesto jedného týždňa bude liečiť aj dva. Okrem toho, pri vytláčaní sa uvoľnia všetky baktérie a maz, ktoré boli ukryté vo vašom akné a tie vedú k zápalu okolitého tkaniva. Čo opäť predlžuje liečbu, častokrát aj zhorší stav pleti a potom to zachraňujeme v salóne. 


 

Ošetrenie Akné STOP ! 

  • diagnostika pleti a odlíčenie
  • povrchové čistenie pleti mliekom Anti-akné (obsahuje antibakteriálne zložky a znižuje tvorbu mazu)
  • dočistenie a tonizácia pleti Tonikom anti-akné (znižuje pH pokožky a tým bráni rozvoju aknózneho zápalu)
  • aplikácia špeciálneho BetaPeelu 
  • prístrojové ošetrenie pleti Ozonizérom (vytvára ozón na pleti, ten lieči , upokojuje pleť)
  • aplikácia mikroampuliek Anti-akné (reguluje tvorbu mazu, uvoľňuje mazové žľazy)
  • aplikácia masky Anti-akné (obsahuje bohaté bylinné zloženie zťahujúce zápal) k tomu čajovníková silica, ktorá má taktiež antibakteriálne účinky
  • aplikácia záverečného krému Sebunorm (pri pravidelnom používaní mení mastnú pleť na normálnu, zjemňuje ju)

Dĺžka ošetrenia: 60min / 22,00 € 

Objednávky pon-sobota 8:00-19:00

tel 0949 719 020