AKCIA – ZIMNÉ ošetrenia pleti

hl.stránka – kozmetika – pravidelné ošetrenie pleti – AKCIA – ZIMNÉ ošetrenia pleti

zimne osetrenia

Máte už na zimu „kabát“ pre svoju pleť? Dobre zvolené ošetrenie pleti vám zabezpečí jej ochranu voči štipľavému vetru a tuhej zime. Pleť nielen skrášli, ale aj ochráni pred nepriazňami počasia.

Mazové žľazy v pokožke pracujú počas zimných mesiacov na nižšie obrátky, produkcia lipidov klesá. V dôsledku toho sa stenčuje prirodzený ochranný film a z pokožky uniká aj viac vlhkosti.

Starostlivosť podľa typu pleti: 

afinitybeauty_02

Mastná pleť

     V zime je výhodou, vďaka tuku lepšie odoláva náporom nepriaznivého počasia. Vyhýbajte sa hrubým vrstvám denného krému, vhodnejší je ľahký hydratačný krém a vhodne zvolený mejkap. Ošetrenie vhodné pre takýto typ pleti je “Ošetrenie mastnej a zmiešanej pleti”  kde sa pleť dôkladne prečistí a aplikujú sa séra pre sťahovanie rozšírených pórov, neutralizujú maz a majú mierne antibakteriálne účinky. Ideálne nám dodajú vitamíny do pleti. Aktuálna akciová cena ošetrenia je 12,90 €

afinitybeauty_01

Suchá pleť

     Potrebuje dostatok hydratácie aj počas zimy, na rozdiel od mastnej vyžaduje používanie prípravkov s vyšším obsahom tukov. Nepriateľom suchej pokožky je horúca voda, pri sprchovaní sa jej vyhýbajte a dbajte aj na dostatok tekutín počas celého dňa.  Ošetrenie vhodné pre takýto typ pleti je “Hydratačné ošetrenie pleti so 100% kys.hyalurónovou”  kde v kombinácií enzýmového peelingu, ktorý odstráni odumreté bunky sa do pleti aplikujú extra výživné séra MULTI LIFT so 100% kys.hyalurónovou, ich účinok sa zvýši relaxačnou masážou tváre krku a dekoltu. Ako čerešnička je hydratačná maska, ktorá obsahuje retinol a kys.hyalurónovú a na ňu následne nanesieme zlupovaciu morskú alginátovú masku – intenzívne hydratačnú, tá nám zvýši účinok na 100%. Alginátové masky nám zvyšujú elasticitu a hydratáciu pokožky. Aktuálna akciová cena ošetrenia je 17,90 €

afinitybeauty_03

Zmiešaná pleť

     Tento typ je najrozšírenejší, používajte prípravky s vyváženým podielom výživných a hydratačných látok. Vyhýbajte sa príliš mastným krémom, dbajte na dostatočnú hydratáciu aj pitným režimom a vhodnou stravou obsahom nenasýtených mastných kyselín a pri sprchovaní striedajte tepú a vlažnú vodu. Pre tento typ pleti je vhodné rozdelenie ešte podľa veku, do 30 rokov by sme odporúčali Kompletné ošetrenie pleti a nad 30 rokov určite Regeneračnú retinolovú kúru. Má výborné výsledky čo sa týka zjednotenia pokožky a teraz je najvhodnejší čas na jej aplikáciu. Musíme ale upozorniť, že je potrebne takéto ošetrenie opakovať viackrát, aby bol viditeľný výsledok. To platí pri väčšine ošetrení. Aktuálna akciová cena ošetrenia je 22,90 € (bežná cena 33,90 €)

Výsledky vášho snaženia nebudú dostatočné, ak sa sústredíte len na ošetrenie a ochranu pleti pomocou kozmetických prípravkov. Podčiarkujeme význam zdravej životosprávy.

Domáca starostlivosť

Pleť na tvári je v zime vystavená extrémnym teplotným zmenám, neblahým účinkom ostrého a chladného vetra, štipľavého mrazu, studeného dažďa alebo snehu. Pri výbere prípravkov si nezabudnite preveriť ich zloženie. Ak máte citlivú pleť, bude pre vás vhodnejší krém bez obsahu parfumov a konzervačných látok. Mal by byť mastnejší, výživný, s obsahom vitamínov A,D, E ako aj rôznych prírodných látok, ktoré pleť ošetrujú a pomáhajú aj vytvárať ochranný film. SynCare ponúka krém NICREAM krém s rastlinnými kmeňovými bunkami a Sérum zkľudňujúce pre citlivú pleť, ktoté si viete zakúpiť priamo u nás v salóne. nicreamHydratovať treba aj v zime

Na chladné obdobie sú vhodnejšie nie ľahké, hydratačné emulzie a krémy, ale skôr mastnejšie a hutnejšie prípravky. Výber závisí, samozrejme, od typu pleti, napríklad prípravky určené pre mastnú pleť nie sú vhodné pre suchú a citlivú pokožku a naopak. Voľakedy sa používanie hydratačných krémov v zime neodporúčalo, ženy sa obávali, že bunky hydratovanej pokožky v extrémne chladnom počasí môžu popraskať.

Na túto poveru môžete zabudnúť, odborníci hovoria, že dnešné prípravky sú vytvárané s použitím najmodernejších technológií, vďaka čomu sa hydratujúce látky dostávajú do hlbších vrstiev pokožky. Okrem toho sa často zdržiavame v prekúrených miestnostiach či už doma alebo v práci, čo sa takisto podpisuje na vysúšaní pleti. Používanie hydratačných prípravkov je teda namieste. Niektoré kozmetičky radia v zime používať aj na deň nočný krém, zvlášť ak idete do nepriaznivého počasia. Odporúčala by som  Denný krém 100% kyselina hyaluronová a Nočný krém 100% kyselina hyaluronová

nocny krem kys.h denny krem kys.h

Na čo dávať pozor:

  • Aspoň hodinu pred odchodom z domu si tvár neumývajte ani neoplachujte vodou,
  • používajte oveľa šetrnejšie jemné pleťové mlieka alebo micelárne vody či vody s vitamínovými komplexmi. Napríklad Čistiaca emulzia – suchá, zrelá a citlivá pleť a Pleťové výživné tonikum pre citlivú pleť.
  • Dodržiavajte pitný režim, pleť potrebuje dostatok vlahy aj zvnútra, aby nebola drsná a šupinatá, uprednostňujte vodu alebo nesladené bylinné čaje,
  • Vyhýbajte sa alkoholu a prílišnému množstvu čierneho čaju či kávy.

Ochrana na horách

Ani počas zimného pobytu na horách nepodceňte ochranu svojej pleti. Určite si do kufra pribaľte ochranné krémy s vysokým UV faktorom. Aj dermatologička potvrdzuje, že zimné slnko nemožno podceňovať. Dámy, ktoré majú problém s nepeknými hnedými fľakmi by sa celoročne mali chrániť prípravkami s vysokým UV-filtrom. Ostatným dámam stačí na bežné denné ošetrenie UV filter 15 – 20, ktorý dnes bežne obsahuje väčšina kvalitných denných krémov. Na horách v našich podmienkach je nutný UV-filter 30, v Alpách a na ľadovci až 50+.

Med a maslo

Nezabúdajte si ošetrovať jemnú a tenkú pokožku očného okolia a pier. Pokožka je tu veľmi tenká a jemná, bez mazových žliaz, a tak náchylnejšia na poškodenie či vznik vrások. Pery si v zime neoblizujte, v kombinácii s pôsobením vetra a mrazu sa vysušia a popraskajú vám. Podľa ľudových receptov je na popraskané pery dobrý med alebo maslo.

Vhodné sú balzamy a krémy na ochranu pier s prírodnými výťažkami, s včelím voskom, včelou materskou kašičkou, jojobovým či olivovým olejom a pod. Ak sa chystáte na hory, vyberte si balzam, ktorý má aj UV filter. Slnečné lúče netreba ani v zime podceňovať, navyše sa odrážajú aj od snehu, čím sa ich účinok znásobuje.

Nezanedbávajte odličovanie

Odborníci na krásu i zdravie pleti neustále zdôrazňujú dôležitosť odličovania. Počas spánku totiž pleť najlepšie vstrebáva rôzne výživné látky a ak je znečistená, nemá možnosť dôkladne sa zregenerovať. Večerné odličovanie má byť samozrejmosťou. Najmä počas zimy voľte šetrné prípravky – jemné mlieko, micelárnu vodu, prípadne jemné tonikum bez obsahu alkoholu. Očistenú pleť si môžete ošetriť výživným sérom a na záver regeneračným nočným krémom.

Odličovanie má byť čo najohľaduplnejšie, na pleť príliš netlačte, vyhnite sa používaniu čistiacich hubiek a kefiek. Na odličovanie očí používajte špeciálne odličovače, vhodné sú napríklad prípravky na báze oleja.

Po použití odličovacej emulzie si tvár dôkladnite opláchnite vodou, ktorá by však nemala byť ani príliš horúca, ani studená. Na záverečné dočistenie je v hodná pleťová voda alebo tonikum, na zimu však voľte prípravky bez alkoholu.