SOS ošetrenie mastnej pleti

hl.stránkakozmetika – pravidelné ošetrenia pleti – SOS ošetrenie mastnej pleti

mastna plet03

O mastnom type pleti kolujú ešte stále mnohé nesprávne názory. Jedným z nich je aj to, že takáto pleť by sa v žiadnom prípade nemala krémovať alebo že na mastnú pleť sú potrebné čistiace mlieka, gély či vody s obsahom alkoholu, ktoré ju dostatočne vysušia. To však nie je pravda a podobná starostlivosť mastnej pleti skôr uškodí. Ako sa teda správne starať o pleť so sklonom k masteniu?

Mastná pleť sa môže vyskytnúť pri všetkých vekových kategóriách, avšak jej najčastejšia frekvencia je v období medzi 15-30 rokom života či u žien alebo mužov. Tento typ pleti sa často stáva problematickým, najčastejšie s prejavmi občasných vyrážok až po problematické akné.

Ale dobrou správou je: Mastná pleť starne najpomalšie, ma dostatok mazu a vrásky sú viditeľné až omnoho neskôr oproti pleti suchej. :) 

Ako si vieme pleť udržiavať bez premasťovania a so zdravým vzhľadom? 

Mastná pleť sa musí šetrne čistiť a pokiaľ je to možné, aktívne znižovať tvorbu mazu pomocou špeciálnych prípravkov.(denný, nočný krém + sérum) Tento typ pleti má často problém s rozšírenými pórmi v oblasti nosa, brady čo pôsobí veľakrát ako estetická závada, ktorú trápi aj veľa mužov. Tento problém vieme jednoducho odstrániť pomocou diamantovej mikrodermabrazie. Je to neinvazívny a šetrný spôsob odstraňovania odumretých buniek, maziva a nečistôt vo vrchnej vrstve pokožky + správna domáca starostlivosť, s tým vám jednoducho pomôžeme. :)

kozmetika18Postup ošetrenia SOS pre mastnú pleť:

 1. diagnostika pleti – zhodnotíme aktuálny stav vašej pleti, zapíšeme si to do našej osobnej karty, aby sme mohli evidovať priebeh ošetrení 
 2. povrchové čistenie (čistiace mlieko dobre odličuje a čistí pleť vďaka obsahu panenského oleja z marhuľových jadier)
 3. dočistenie zmatňujúcim tonikom ( obsahuje rastlinný proteín lieskového oriešku, ktorý znižuje tvorbu mazu, nedráždi, nevysušuje a ukľudňuje pleť)
 4. prístrojové ošetrenie diamantovou mikrodermabraziou
 5. prístrojové ošetrenie pomocou ozonizéra ( ošetrenie je vhodné na regeneráciu všetkých typov pleti, ale hlavne pre pleť s rozšírenými pórmi,
  1. pre mastnú pleť – reguluje mazotvorbu,
  2. aknóznu pleť – zmierňuje tvorbu akné,
  3. suchú pleť – revitalizuje nadmerne suchú, ochabnutú a starnúcu pleť.
 6. aplikácia adstringentného séra ( ihneď sťahuje póry, neutralizuje zbytky mazu a má antibakteriálne účinky, ukľudňuje začervenanie)
 7. aplikácia čistiacej masky ( obsahuje kaolín, extrakt z papáje)
 8. aplikácia alginátovej (prírodná zlupovacia maska bez syntetických látok, zjemňuje, hydratuje, a ukľudňuje pleť. Má veľmi dobré zmäkčujúce účinky, ktoré podporujú uvoľňovanie zrohovatelých buniek s vysokým obsahom mazu z povrchu pokožky)
 9. aplikácia záverečného krému (denná starostlivosť s Uv filtrom 8, obsahuje malé percento olejov, lipový extrakt ktorý pôsobí proti nadmernej produkcii mazu)

Účinky ošetrenia:

 • uvoľnenie a stiahnutie pórov
 • odstránenie kožných nedokonalostí
 • odstránenie odumretých buniek a hĺbkový peeling
 • rozžiarenie pokožky, omladenie
 • naštartovanie procesu tvorby nových buniek a kolagénu
 • redukcia pigmentových škvŕn
 • zjemnenie drobných jaziev a jaziev po akné

kozmetika11

Domáca starostlivosť:

Aj mastná pleť potrebuje krém, no nie hocijaký. Pri výbere by sme sa mali zamerať na hydratačné krémy s ľahším zložením, ktoré neupchávajú póry a dobré sú aj krémy so zmatňujúcim efektom. Tie vás zbavia nepríjemného lesknutia a pleť bude dlhšie chránená pred leskom. V našom salóne vám radi poradíme s výberom

Postup domácej staroslivosti:

 1. čistiace mlieko anti-akné/tonikum anti-akné (prípadne micelárna voda anti-akné)
 2. čistiaca maska 2-3x týždenne hlavne na oblasť T-zóny (ak potrebujeme znížiť tvorbu mazu)
 3. Pri aknóznej pleti vhodné sérum, pri mastnej pleti (zmatňujúce sérum)
 4. Krém na mastnú a zmiešanú pleť, SEBUNORM krém alebo GlycoRetinal+C krém (s vhodným výberom vám radi poradíme) 

Dĺžka ošetrenia: 60min/25,00 €

Objednajte sa už dnes do rúk našej šikovnej kozmetičky a určite odídete spokojný! 

 • Bezplatná konzultácia
 • Tel : 0949 719 020
 • E-mail: info@afinitybeauty.sk